Badanie VEP

Okulista dziecięcy w Warszawie w gabinecie Gen-Optic oferuje specjalistyczne badania okulistyczne dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. W naszej pracowni przeprowadzimy profesjonalne badanie VEP u dzieci. Wchodzi ono w zakres elektrofizjologii oka. Wykonujemy ją jako jedyni w Warszawie na przenośnym aparacie. Wykorzystujemy do tego nowoczesne przenośne urządzenie Reteval – Consultronix, dzięki czemu badanie jest szybkie i skuteczne. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Elektofizjologia oka

Czym jest badanie VEP?

Badanie VEP (Visual Evoked Potentials) to inaczej badanie wzrokowych potencjałów wywołanych. Polega ono na weryfikacji odpowiedzi z kory mózgowej na wywoływany bodziec świetlny. Na podstawie tego badania można sprawdzić dokładnie całą drogę wzrokową od siatkówki aż do struktur korowych. Nowoczesna technologia sprawia, że metoda VEP cieszy się rosnącym zainteresowaniem u okulistów zajmujących się profilaktyką i diagnostyką chorób oczu u dzieci. Samo badanie można wykonać już w kilkanaście minut i daje ono dokładne i wiarygodne wyniki.

Jak wygląda badanie?

Metoda ta stosowana jest oddzielnie dla każdego oka. Aby zwiększyć skuteczność jej wykonania, jedno oko zasłaniamy. W przypadku badania na nowoczesnym przenośnym aparacie elektrody są przyklejane na powiekę dolną po oczyszczeniu skóry. Tak możemy zbadać czynność komórek zwojowych GCC lub wykonać ERG- elektroretinogram.

Natomiast podczas wykonywania klasycznego VEP- przyklejamy na specjalnej paście 3 elektrody – czynną, bierną i uziemiania. Następnie następuje stymulacja bodźcem świetlnym, a wyniki zapisują się w formie wykresu do analizy. W ten sposób sprawdza się odpowiedź na bodziec świetlny komórek zwojowych, czopków, pręcików. Możemy w ten sposób obiektywnie zbadać czynność nerwu wzrokowego i zdiagnozować wszelkie nieprawidłowości. Badanie wykazuje dużą skuteczność również wśród najmłodszych pacjentów. W gabinecie Gen-Optic wykonujemy to badanie u dzieci na kolanach rodzica, dzięki czemu jest ono mniej stresujące i bardziej komfortowe.

Dziecięcy gabinet okulistyczny w Warszawie

Gen-Optic

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalistycznych usług Gen-Optic dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Wśród nich znajduje się również topografia rogówki wykonywana aparatem 5 w 1. Dzięki temu w trakcie jednego badania możemy sprawdzić wiele parametrów dotyczących narządu wzroku dziecka, a następnie postawić precyzyjną diagnozę. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem w celu umówienia badania w gabinecie.

Zostaw telefon, oddzwonimy

Scroll to Top