Okulista dziecięcy Warszawa Usługi Podstawowe badanie wzroku u dzieci Badanie wady wzroku po kroplach

Badanie wady wzroku po kroplach

Przed rozpoczęciem nauki w szkole każde dziecko powinno przejść podstawowe badanie wzroku. W sytuacji, w której u dziecka obserwujemy objawy związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem narządu wzroku, z przeprowadzeniem badania nie należy czekać. Badanie wzroku u dzieci ma na celu wykrycie ewentualnej wady wzroku lub współtowarzyszącego niedowidzenia. Jest to bardzo istotne, ponieważ nieleczone niedowidzenie powoduje zaburzenia widzenia stereoskopowego oraz może doprowadzić do pojawienia się zeza.

Badanie wzroku u okulisty

Podczas wizyty w Gabinecie okulista bada:

  • ostrość wzroku ocenia wady wzroku,
  • ustawienie gałek ocznych,
  • widzenie stereoskopowe,
  • ocenia przezierność ośrodków optycznych oraz ocenia dno oka.

U dzieci zawsze lekarz może zlecić badanie wzroku po kroplach. Badanie wzroku po kroplach u dzieci pozwala dokładnie określić wadę wzroku oraz wykluczyć różnowzroczność, a także ułatwia dobór korekcji okularowej, która u maluszków musi być narzucona. Podczas wizyty w Gabinecie okulista bada:

Gen-Optic: Twój okulista dziecięcy w Warszawie

Gabinet Okulistyki Dziecięcej Gen-Optic zapewnia kompleksową pomoc małym pacjentom – badamy i konsultujemy dzieci od pierwszych dni życia do 18. roku życia. Przeprowadzamy:

  • ogólne badania wzroku,
  • badania wady wzroku po kroplach,
  • badania specjalistyczne z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury diagnostycznej.
Gabinet okulisty

Gen-Optic

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalistycznych usług Gen-Optic dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Wśród nich znajduje się również topografia rogówki wykonywana aparatem 5 w 1. Dzięki temu w trakcie jednego badania możemy sprawdzić wiele parametrów dotyczących narządu wzroku dziecka, a następnie postawić precyzyjną diagnozę. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem w celu umówienia badania w gabinecie.

Zostaw telefon, oddzwonimy

Scroll to Top