Okulista dziecięcy Warszawa Usługi Podstawowe badanie wzroku u dzieci

Badanie wzroku u dzieci

Podstawowe badanie wzroku u dzieci jest badaniem o charakterze profilaktycznym. Jego wykonanie zaleca się także wówczas, gdy rodzic nie widzi niepokojących sygnałów. Wiele wad oraz schorzeń nie daje od razu wyraźnych symptomów, a dziecko nie zawsze jest w stanie określić, co mu dolega. Dlatego tak ważne jest badanie wzroku u noworodka, jak również badanie okulistyczne dzieci w wieku przedszkolnym.

Badanie wzroku u okulisty

Do podstawowych badań okulistycznych wchodzących w zakres badania podstawowego zaliczamy:

  • badanie ostrości widzenia, którego celem jest sprawdzenie ogólnej jakości widzenia i rozpoznanie ewentualnych wad wzroku,
  • komputerowe przesiewowe badanie wzroku, które umożliwia wykrycie podstawowych wad,
  • badanie dna oka.

Badanie wzroku u dzieci, podobnie jak w przypadku dorosłych, warto wykonywać regularnie. Umożliwia ono wykluczenie lub wykrycie najczęściej występujących wad wzroku oraz chorób, jakie mogą dotykać ten narząd.

Dodatkowo badanie wzroku u niemowląt umożliwia ocenę prawidłowości rozwoju narządu, a w razie potrzeby wczesne wdrożenie leczenia, które poprawi jakość życia dziecka.

Badanie wzroku u dzieci: Warszawa i okolice

Obserwujesz u swojego dziecka niepokojące symptomy? Dziecko ma problemy z wyraźnym widzeniem do dali lub do bliży? Zapraszamy do nowoczesnego Gabinetu Okulistyki Dziecięcej. Okulista dziecięcy w Warszawie przeprowadzi szybkie i bezbolesne badanie okulistyczne u dziecka niezależnie od wieku i rodzaju podejrzewanej wady.

W Gen-Optic posiadamy doświadczenie w pracy z najmłodszymi pacjentami. Przeprowadzamy ogólne badanie wzroku u niemowląt, dzieci starszych i nastolatków aż do 18 roku życia.

  • Zależnie od potrzeb badanie wzroku u dzieci może obejmować:
  • badanie ostrości widzenia,
  • badanie wady wzroku, badanie dna oka,

badanie wady wzroku na urządzeniu 5w1 obejmujące: refrakcję, topografię, keratometrię, abberometrię i pachymetrię.

Lustra w gabinecie okulistyczynym

Gen-Optic

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalistycznych usług Gen-Optic dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Wśród nich znajduje się również topografia rogówki wykonywana aparatem 5 w 1. Dzięki temu w trakcie jednego badania możemy sprawdzić wiele parametrów dotyczących narządu wzroku dziecka, a następnie postawić precyzyjną diagnozę. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem w celu umówienia badania w gabinecie.

Zostaw telefon, oddzwonimy

Scroll to Top