Gen-Optic

Gabinet Okulistyki Dziecięcej

Gabinet Gen-Optic powstał z myślą o zapewnieniu profesjonalnej opieki okulistycznej dla każdego najmłodszego pacjenta. Zależy nam na zdrowiu i komforcie naszych odwiedzających. Cieszymy się, że możemy być częścią rozwoju medycyny i dbać o zdrowie oczu naszych pacjentów.

Gen-Optic

Gabinet Okulistyki Dziecięcej

Gabinet Gen-Optic powstał z myślą o zapewnieniu profesjonalnej opieki okulistycznej dla każdego najmłodszego pacjenta. Zależy nam na zdrowiu i komforcie naszych odwiedzających. Cieszymy się, że możemy być częścią rozwoju medycyny i dbać o zdrowie oczu naszych pacjentów.

Co nas wyróżnia?

Co nas wyróżnia?

Wykonujemy badania dzieci od pierwszych dni życia do 18 roku życia. 
Badamy wcześniaki, dzieci z problemami neurologicznymi, genetycznymi oraz chorobami rzadkimi z pełnym badaniem dna oka przy użyciu wziernika Fissona oraz z możliwością wykonania badania elektrofizjologicznego.
JAKO JEDYNI w WARSZAWIE wykonujemy badanie elektrofizjologiczne – potencjały wzrokowe na aparacie przenośnym Reteval. Badania szybkie, bezbolesne a dodatkowo na kolanach u mamy lub taty.
Badania aparatem 5 w 1 – podczas jednego badania możemy sprawdzić wadę wzroku, określić topografię rogówki, jej krzywizny, potwierdzić lub wykluczyć stożek rogówki a także sprawdzić grubość rogówki czyli określić pachymetrię.
Wkrótce konsultacje genetyczne z zakresu genetyki klinicznej, na których możesz dowiedzieć się na temat swojej choroby lub swojego dziecka, a także zagrożeniach jakie niesie ze sobą dany zespół genetyczny. 

Zespół Gen-Optic

Dr n. med. Dorota Barchanowska

Moje zainteresowanie okulistyką dziecięcą jest związane z różnorodnością chorób dzieci oraz ich odmiennym sposobem leczenia i diagnozowania. Mali pacjenci często są zestresowani i przestraszeni obecnością lekarza, który chce ich zbadać. Trzeba wielokrotnie włożyć wiele trudu aby nawiązać kontakt z dzieckiem aby pozwoliło się zbadać. Jest to często dla nas lekarzy wyzwanie i jeżeli uda się zrealizować stanowi wielką satysfakcję.

Doświadczenie naukowe

Ukończyłam Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w 2006 roku.

Staż podyplomowy odbyłam w Szpitalu MSWiA w Katowicach, gdzie kolejno pracowałam do 2008 roku na Oddziale Chirurgii Ogólnej.

W 2008 rozpoczęłam szkolenie specjalizacyjne z dziedziny okulistyki w Szpitalu Miejskim nr 2 w Mysłowicach. Tam pracowałam do 2013 roku.

Od lipca 2013 roku pracuję w Klinice Okulistyki Dziecięcej Katedry Okulistyki, gdzie zakończyłam szkolenie specjalizacyjne jako lekarz rezydent.

We wrześniu 2014 roku uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych, na podstawie rozprawy: ,,Odlegle wyniki leczenia dzieci z podwichniętymi soczewkami metodą lensektomii z dojścia przez cześć płaską ciała rzęskowego’’. Praca powstała na podstawie retrospektywnej analizy pacjentów z oddziału okulistyki dziecięcej.

W kwietniu 2015 po Państwowym Egzaminie Specjalizacyjnym uzyskałam tytuł specjalisty okulistyki.

Doświadczenie zawodowe

Pracując w Klinice Okulistyki Dziecięcej w Katowicach zostałam autorem i współautorem 68 prac naukowych. Jestem autorem doniesień zjazdowych, które były wygłoszone na konferencjach w Katowicach, Łodzi, Wrocławiu oraz w Wiśle. Prezentowałam również prace na Międzynarodowych Konferencjach w Barcelonie oraz w Wiedniu.

Od lipca 2016 roku do grudnia 2017 roku byłam jednym z badaczy w Badaniach Klinicznych firmy Santen, dotyczących stosowania leków przeciwjaskrowych u dzieci do 1 roku życia.

Przyszłe plany naukowe dotyczą badań dzieci z zapaleniami błony naczyniowej i korelacją tych zmian z młodzieńczym idiopatycznym zapaleniem stawów oraz występowaniem markerów przeciwsiatkówkowych i przeciwcytrulinowych.

Moje zainteresowanie dotyczy także dzieci z odwarstwieniem siatkówki leczonych metodą opasania gałki ocznej w Klinice Okulistyki Dziecięcej. Interesują mnie również prace dotyczące diagnozowania dzieci z wykorzystaniem badań elektrofizjologicznych, których wykorzystanie wprowadza obiektywizację w proces leczenia.

Specjalizuję się także w badaniu wcześniaków, a także dzieci z rzadkimi problemami genetycznymi i neurologicznymi. Od lipca 2022 roku odbywam szkolenie specjalizacyjne z zakresu genetyki klinicznej w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Spełniam się zawodowo, ale również jako mama dwójki dzieci 15 letniego Aleksandra – ucznia 2 klasy liceum oraz 13 letniej Zosi uczennicy 8 klasy szkoły podstawowej.

Czemu akurat okulistyka dziecięca?

Moje zainteresowanie okulistyką dziecięcą jest związane z różnorodnością chorób dzieci oraz ich odmiennym sposobem leczenia i diagnozowania.

Mali pacjenci nie zawsze są gotowi na wizytę w gabinecie. Obecność lekarza budzi wiele emocji, może wywołać stres lub niepokój. Dlatego moim priorytetem jest nawiązanie kontaktu z dzieckiem, by pozwoliło na badanie. Jako lekarz z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi rozumiem ich wyjątkowe potrzeby i obawy.

Moim celem jest stworzenie ciepłego i przyjaznego środowiska, w którym dzieci czują się komfortowo, a rodzice pewnie w opiece, jaką otrzymuje ich dziecko. Rozumiejąc unikalne potrzeby najmłodszych pacjentów, oferuję profesjonalną opiekę, badania i konsultacje okulistyczne dla dzieci już od 1 dnia życia.

Jako lekarz specjalista zdaje sobie sprawę, jak ważne jest prawidłowe widzenie w rozwoju i edukacji dziecka. Moją misją jest nie tylko diagnozowanie i leczenie, ale również budowanie świadomości rodziców na temat profilaktyki i dbania o wzrok małych pacjentów.

Jeśli jesteś rodzicem, który z dumą obserwuje, jak Twoje dziecko zaczyna poznawać świat, chciałabym serdecznie zaprosić Was do mojego nowego gabinetu okulistycznego Gen-Optic.

Dysponuję najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym, który umożliwi szybką i dokładną analizę wzroku waszych pociech. Przeprowadzam pełen zakres badań, takich jak badanie ostrości wzroku, badanie refrakcji, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego czy badanie dna oka. Jako jedyny gabinet okulistyczny w Warszawie wykonuję badanie elektrofizjologiczne – potencjały wzrokowe na aparacie przenośnym Reteval.

Wizyta w Gen-Optic to nie tylko dbałość o zdrowie, ale również inwestycja w przyszłość, która pozwoli Twojemu maluchowi cieszyć się światem w pełnym kolorze i ostrości.

Serdecznie zapraszam na wizytę do mojego gabinetu. Zadbajmy o wzrok naszych dzieci już dziś!

Sylwia Gruszka

Odpowiada za obsługę oraz pomoc najmłodszym pacjentom oraz ich rodzicom. Wszystkie niezbędne informacje na temat naszej placówki znajdziesz właśnie u Sylwii.

Scroll to Top