Usługi

Profilaktyka narządu wzroku stanowi ważny element profilaktyki zdrowia dziecka. Wykonujemy badania okulistyczne dzieci i młodzieży. Badamy wcześniaki, dzieci z problemami neurologicznymi, genetycznymi oraz chorobami rzadkimi. Do każdego małego pacjenta podchodzimy indywidualnie, zapewniając przy tym profesjonalizm i najwyższą jakość świadczonych usług.

Okulista Dziecięcy w Warszawie

Szukasz dobrego okulisty dziecięcego w Warszawie? Zapraszamy do nowoczesnego Gabinetu Okulistyki Dziecięcej Gen-Optic. Gabinet Gen-Optic powstał z myślą o zapewnieniu profesjonalnej opieki okulistycznej dzieciom od pierwszych dni życia do 18. roku życia.

Działamy kompleksowo. Przeprowadzamy badania i konsultacje okulistyczne, co przekłada się na możliwość realizacji leczenia w jednym miejscu. To duże udogodnienie, szczególnie dla rodziców młodszych dzieci.

W celu umówienia terminu wizyty prosimy o kontakt telefoniczny lub skorzystanie z eRejestracji. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących zakresu świadczonych usług okulistycznych lub przygotowania dziecka do badania pozostajemy do dyspozycji.

Sprzęt na którym pracujemy

Oftalmoskop pośredni HEINE OMEGA 500

Rozbudowana wersja oftalmoskopu pośredniego dwuokularowego. Opatentowane „Synchronizowane Regulowanie Paralaksy i Zbieżności” zapewnia wysokiej jakości, stereoskopowy obraz dna oka przez każdą źrenicę. Dostępna z konwencjonalnym oświetleniem halogenowym XHL lub LED w technologii LED HQ.

Maestro 2 Topcon OCT

OPTYCZNA KOHERENTNA TOMOGRAFIA – wykorzystanie OCT spektralnego- swept source OCT umożliwia uzyskanie w tym samym czasie dobrej jakości obrazu ciała szklistego, siatkówki, naczyniówki i twardówki. Zastosowanie długości fali świetlnej 1050 nm odpowiadającej podczerwieni umożliwia głębszą penetrację wiązki światła w tkanki oka.

ANGIO – OCT to najnowsza nieinwazyjna metoda obrazowania mikrokrążeniw siatkówce, choriokapilarach oraz w naczyniówce. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod obrazowania naczyń takich jak: angiografia, fluoresceinowa oraz indocyjaninowa. Angio Oct nie wymaga podania barwnika, ani specjalnego przygotowania. Dlatego jest badaniem, które może być bardzo przydatne u pacjentów wymagających regularnej kontroli i obserwacji mikrokrążenia oraz u osób, które mają liczne obciążenia internistyczne i przeciwwskazania do podania fluoresceiny czy indocyjaniny.

ReTEVAL LKC

RETeval firmy LKC umożliwia dokładny wgląd w funkcjonowanie siatkówki u najmłodszych pacjentów, a także obiektywną ocenę jej funkcji bioelektrycznej oraz drogi wzrokowej z uwzględnieniem nerwu wzrokowego. Jest to ręczne, w pełni przenośne urządzenie, pozwalające na zastosowanie testów flash, flicker ERG oraz VEP, co umożliwia badanie czynnościowe całej siatkówki i postawienie prawidłowej diagnozy. 

Lampa szczelinowa SL9900 ELITE

Lampy szczelinowe CSO zostały zaprojektowane zgodnie z najwyższymi europejskimi standardami jakości i są wyposażone w oświetlenie LED. Ergonomiczna konstrukcja, wysokiej jakości optyka i precyzyjne części mechaniczne zapewniają użytkownikowi szczegółowo wykonane badania.

Lampa szczelinowa (ręczna) PSL

Przenośna lampa szczelinowa Keeler (PSL) to zasilany prądem zmiennym biomikroskop z lampą szczelinową przeznaczony do ułatwienia badania przedniego odcinka lub przednich struktur i tylnego odcinka ludzkiego oka, który obejmuje powiekę, twardówkę, spojówkę, tęczówkę, naturalną soczewkę krystaliczną i rogówkę, co odbywa się za pomocą lampy. PSL Classic zapewnia ustawienie powiększenia x16 oprócz stałego powiększenia x10, które jest obecne tylko w wariancie PSL one.

Scroll to Top