Badanie zeza u dzieci

W gabinecie Gen-Optic w Warszawie przeprowadzamy specjalistyczne badania okulistyczne dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Specjalizujemy się w diagnostyce różnego rodzaju schorzeń. Z powodzeniem przeprowadzimy skuteczne badanie zarówno u noworodków, jak i u nastolatków. W naszej ofercie znajduje się również dedykowane badanie obecności zeza u dzieci. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Badanie wzroku u okulisty

Czym jest zez?

Zez u niemowlaka powinien być koniecznie sprawdzony przez lekarza okulistę specjalizującego się w badaniu małych dzieci. Zez u niemowlaka może jedynie świadczyć o braku na danym etapie rozwoju prawidłowo rozwiniętej fiksacji, ale może także być pierwszym objawem retinoblastomy (nowotwór gałki ocznej wywodzący się z pierwotnych komórek siatkówki) i wówczas pacjent wymaga pilnego leczenia onkologicznego. Aby móc wykluczyć wszelkie nieprawidłowości podczas badania, lekarz wykonana niezbędne badanie po rozszerzeniu źrenicy – badania dna oka, a także u dzieci od 5-6 miesiąca życia możemy dodatkowo określić wadę wzroku.

U dzieci szkolno-przedszkolnych być może po badaniach okulistycznych zdiagnozujemy wadę wzroku, jako przyczynę zeza. Wówczas lekarz zaordynuje odpowiednie okulary. Niekiedy potrzebna jest współpraca z ortoptystą, aby wykonać dodatkowo serię ćwiczeń ortoptycznych. Również gdy tego wymaga dany rodzaj zeza, zostaniesz skierowany do odpowiedniego szpitala, aby wykonać zabieg operacyjny.

Na czym polega diagnostyka zeza?

Renomowany okulista dziecięcy w Warszawie w gabinecie Gen-Optic dokładnie zapozna się z przypadkiem Twojego dziecka. W ramach diagnostyki zeza wykonujemy pełne badanie dna oka i wady wzroku w mydriazie, czyli po rozszerzeniu źrenic. Możemy też wykonać dodatkowe testy jak np.: test motyla, testy polaryzacji oraz cover test. Wszystko po to, aby postawić trafną diagnozę, a następnie wdrożyć leczenie, jeżeli okaże się ono niezbędne. Dbamy o to, aby zachować najwyższe standardy medyczne. Naszym małym pacjentom gwarantujemy bezpieczeństwo i komfort. Ponadto przy wybranych badaniach najmłodsze dzieci mogą przebywać w ich trakcie na kolanach rodzica. Redukuje to stres związany z wizytą w gabinecie lekarskim.

Dziecięcy gabinet okulistyczny w Warszawie

Gen-Optic

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalistycznych usług Gen-Optic dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Wśród nich znajduje się również topografia rogówki wykonywana aparatem 5 w 1. Dzięki temu w trakcie jednego badania możemy sprawdzić wiele parametrów dotyczących narządu wzroku dziecka, a następnie postawić precyzyjną diagnozę. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem w celu umówienia badania w gabinecie.

Zostaw telefon, oddzwonimy

Scroll to Top