Badanie dna oka u dzieci

Badanie dna oka wykonuje się u dzieci i niemowląt. Pozwala ono wykluczyć wszelkie nieprawidłowości, które mogą zaburzać prawidłowy rozwój widzenia.  Zaleceniem w przypadku wcześniaków jest wykonanie badania dna oka w pierwszym miesiącu życia, a potem w 8. i 12. tygodniu życia. Innym wskazaniem do badania dna oka u dziecka jest zez, nieprawidłowe widzenie barw, nagłe pogorszenie się wzroku dziecka, oczopląs czy brak kontaktu wzrokowego z rodzicem.

Podstawowe badanie wzroku u dzieci

Jak przebiega badanie dna oka u dzieci?

W Gabinecie Gen-Optic badamy wcześniaki, dzieci z problemami neurologicznymi, genetycznymi oraz chorobami rzadkimi. Pełne badanie dna oka u noworodka oraz wcześniaków wykonujemy przy pomocy wziernika Fissona. Badanie jest bezbolesne.

Badanie wiąże się z koniecznością podania dziecku kropli rozszerzających źrenice,  co może wywołać nieprzyjemne uczucie pieczenia oraz inne działania, których dziecko może jeszcze nie znać na przykład  zaburzenie widzenia, nadwrażliwość na ostre światło.

Gen-Optic: Nowoczesny Gabinet Okulistyki Dziecięcej w Warszawie

Dysponujemy wysokiej jakości sprzętem, który umożliwia nam kompleksową ocenę zdrowia narządu wzroku u dzieci niezależnie od wieku. Posiadamy bogate doświadczenie we współpracy z najmłodszymi pacjentami, co w połączeniu z odpowiednim podejściem do najmłodszych pozwala na szybkie przeprowadzanie badań, takich jak:

badanie dna oka u noworodka,
badanie dna oka u niemowlaka,
badanie dna oka u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym,
badanie u dzieci starszych.

Dziecięcy gabinet okulistyczny w Warszawie

Gen-Optic

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalistycznych usług Gen-Optic dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Wśród nich znajduje się również topografia rogówki wykonywana aparatem 5 w 1. Dzięki temu w trakcie jednego badania możemy sprawdzić wiele parametrów dotyczących narządu wzroku dziecka, a następnie postawić precyzyjną diagnozę. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem w celu umówienia badania w gabinecie.

Zostaw telefon, oddzwonimy

Scroll to Top