Okulista dziecięcy Warszawa Usługi Elektrofizjologia oka

Elektrofizjologia oka

W gabinecie Gen-Optic jako jedyni w Warszawie przeprowadzamy badanie elektrofizjologiczne oka na aparacie przenośnym. To specjalistyczna metoda, z której korzysta nasz doświadczony okulista dziecięcy w Warszawie. Potencjały wzrokowe wykonujemy na aparacie przenośnym Reteval. Dzięki temu jesteśmy w stanie postawić trafną diagnozę okulistyczną i zadbać o wzrok dzieci od pierwszych dni życia do 18. roku życia. Zapraszamy do zapoznania się z naszym ofertą.

Elektofizjologia oka

Na czym polega elektrofizjologia oka?

Badanie elektrofizjologiczne oka polega na obserwacji i rejestracji zmian prądów czynnościowych, które powstają w okolicach wzrokowej kory mózgowej, gałce ocznej oraz w mięśniach gałkoruchowych. Sama elektrofizjologia oka dzieli się na kilka mniejszych badań, w tym:

  • elektrookulografię (EOG);
  • wywołane potencjały wzrokowe (VEP, VER)
  • elektroretinografię (ERG);
  • elektrookulografię i nystagmografię (EOG i ENG);
  • elektromiografię (EMG).

W naszym gabinecie Gen-Optic wykonujemy potencjały wzrokowe tzw. VEP oraz ERG na aparacie przenośnym Reteval. Badanie to jest szybkie i bezbolesne dla dziecka. Ponadto w naszym gabinecie dziecko w trakcie wykonywania badania może znajdować się na kolanach u swojego rodzica. Dzięki temu czuje się jeszcze bezpieczniej i bardziej komfortowo.

Dlaczego warto wykonać to badanie?

Profesjonalnie przeprowadzona elektrofizjologia oka, to bardzo cenne badanie okulistyczne. Przede wszystkim pozwala na zebranie szczegółowych informacji dotyczących całej drogi wzrokowej od siatkówki do struktur korowych. Na tym etapie specjalista można wyłapać ewentualne nieprawidłowości i postawić diagnozę medyczną. Ponadto badanie to wykorzystywane jest w ramach monitorowania leczenia wielu chorób okulistycznych i ogólnoustrojowych, jak np.: cukrzyca, zmiany pourazowe lub niedotlenieniowe.

Lustra w gabinecie okulistyczynym

Gen-Optic

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalistycznych usług Gen-Optic dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Wśród nich znajduje się również topografia rogówki wykonywana aparatem 5 w 1. Dzięki temu w trakcie jednego badania możemy sprawdzić wiele parametrów dotyczących narządu wzroku dziecka, a następnie postawić precyzyjną diagnozę. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem w celu umówienia badania w gabinecie.

Zostaw telefon, oddzwonimy

Scroll to Top