Okulista dziecięcy Warszawa Usługi Badanie OCT Badanie plamki żółtej

Badanie plamki żółtej u dzieci

Plamka żółta stanowi niewielki obszar powierzchni siatkówki. Odpowiada za widzenie centralne, a więc możliwość ostrego widzenia obserwowanych obiektów, rozpoznawanie kolorów oraz dostrzeganie detali przedmiotów o niewielkich rozmiarach i znajdujących się daleko.

Badanie OCT Warszawa

Zmiany zwyrodnieniowe w obrębie plamki żółtej zazwyczaj zachodzą z wiekiem. Zdarza się jednak, że problemy te dotykają dzieci. Przykładem może być dystrofia Stargardta. Jest to choroba dziedzina polegająca na zaniku fotoreceptorów i nabłonka barwnikowego w plamce.

Badanie plamki żółtej u dzieci, jak i pacjentów dorosłych polega na badaniu OCT. Badanie OCT jest nowoczesną, bardzo dokładną, a jednocześnie wyjątkowo bezpieczną metodą obrazowania struktur oka. OCT plamki żółtej nie wymaga od pacjenta żadnych specjalnych przygotowań. Samo badanie trwa od kilku do kilkunastu minut.

Nowoczesny Gabinet Okulistyki Dziecięcej

Siedzibą Gabinetu Okulistyki Dziecięcej Gen-Optic jest Warszawa. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, co pozwala nam przeprowadzać badanie plamki żółtej u dzieci w sposób szybki, bezbolesny i bezstresowy.

To co nas wyróżnia, to kompleksowe działanie – badamy i konsultujemy dzieci od pierwszych dni życia do 18. roku życia. Jako okulista dziecięcy w Warszawie realizujemy usługi na rzecz małych pacjentów z terenu całej Stolicy.

Lustra w gabinecie okulistyczynym

Gen-Optic

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalistycznych usług Gen-Optic dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Wśród nich znajduje się również topografia rogówki wykonywana aparatem 5 w 1. Dzięki temu w trakcie jednego badania możemy sprawdzić wiele parametrów dotyczących narządu wzroku dziecka, a następnie postawić precyzyjną diagnozę. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem w celu umówienia badania w gabinecie.

Zostaw telefon, oddzwonimy

Scroll to Top