Tonometria oka u dzieci

Tonometria oka u dzieci jest jednym z podstawowych badań okulistycznych. W zależności od wieku pacjenta ciśnienie śródgałkowe może przyjmować różne wartości od około 10 mmHg u niemowląt do 21 mmHg u dorosłych. Ciśnienie śródgałkowe, czyli tonus gałki ocznej jest związane z odpowiednią produkcją cieczy wodnistej w komorze przedniej oka. Bardzo ważny jest jej prawidłowy odpływ przez otwarty kąt przesączania. Nieprawidłowości związane z samą budową gałki ocznej czy też nadprodukcją cieczy wodnistej mogą skutkować podwyższonym ciśnieniem śródgałkowym, a co za tym idzie jaskrą.

Tonometria oka w Warszawie

Tonometria oka: Bezboleśnie i bezdotykowo

Pomiar ciśnienia śródgałkowego przeprowadzamy w oparciu o metodę indukcyjną. Tonometria indukcyjna bazuje na metodzie odbicia, która pozwala na szybkie mierzenie ciśnienia bez potrzeby stosowania znieczulenia. Pomiar możemy wykonać w każdej pozycji Pacjenta, dlatego też urządzenie iCare 100 bardzo dobrze sprawdza się w diagnostyce, badaniach kontrolnych oraz badaniach przesiewowych jaskry u noworodków, niemowląt i małych dzieci.
Badanie jest:

  • szybkie,
  • bezbolesne,
  • w pełni bezpieczne.

Kompleksowe badanie wzroku u dzieci: Warszawa i okolica

Do mierzenia ciśnienia śródgałkowego można zastosować różne aparaty, m.in.: tonometry aplanacyjne, air puff, tonometr Schiotz. Różnią się one przede wszystkim metodą pomiaru. W Gabinecie Okulistyki Dziecięcej Gen-Optic badanie wzroku u dzieci przeprowadzamy przy pomocy tonometru bezkontaktowego iCare 100.

Gen-Optic to Twój okulista dziecięcy w Warszawie. Nasz Gabinet powstał z myślą o zapewnieniu profesjonalnej opieki okulistycznej dzieciom od pierwszych dni życia aż do 18. roku życia. Dysponujemy nowoczesnym zapleczem sprzętowym, które daje nam możliwość bezbolesnego i szybkiego badania wzroku u dzieci, w tym nawet tych najmniejszych.

Lustra w gabinecie okulistyczynym

Gen-Optic

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalistycznych usług Gen-Optic dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Wśród nich znajduje się również topografia rogówki wykonywana aparatem 5 w 1. Dzięki temu w trakcie jednego badania możemy sprawdzić wiele parametrów dotyczących narządu wzroku dziecka, a następnie postawić precyzyjną diagnozę. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem w celu umówienia badania w gabinecie.

Zostaw telefon, oddzwonimy

Scroll to Top