Okulista dziecięcy Warszawa Usługi Badanie wzroku u wcześniaków

Badanie wzroku u wcześniaków

W gabinecie Gen-Optic w Warszawie wykonujemy specjalistyczne badania wzroku u wcześniaków. Wszystko po to, aby sprawdzić stan rozwoju siatkówki i narządu wzroku u dzieci, który przyszły na świat przed planowanym terminem. Dzięki temu możemy szybko zdiagnozować ewentualne nieprawidłowości i przeprowadzić skuteczne leczenie. Zajmuje się tym nasz doświadczony okulista dziecięcy w Warszawie. Zapraszamy do skorzystania z usług Gen-Optic.

Retinopatia

Dlaczego przeprowadzenie badania jest tak ważne?

Wcześniaki to dzieci, które przychodzą na świat przed planowanym terminem. To sprawia, że ich narząd wzroku może nie być jeszcze w pełni rozwinięty. Dotyczy to m.in. niedojrzałej siatkówki oka, gdy u wcześniaków pojawia się retinopatia. W zależności od stadium schorzenia niezbędne może być leczenie okulistyczne. Nie warto tego lekceważyć, ponieważ w skrajnym przypadku może doprowadzić to do zaburzeń wzroku, a nawet utratą widzenia. Na szczęście w Gen-Optic znajduje się okulista dla wcześniaków, który dokładnie zbada Twojego malucha i postawi skuteczną diagnozę.

Jakie badania wykonujemy?

Zawsze zakres wykonywanych badań dostosowujemy do potrzeb dziecka i jego stanu zdrowia. W przypadku wcześniaków wykonujemy m.in.: badanie dna oka u wcześniaków, badanie przedniej części oka czy też dedykowane badania w kierunku retinopatii. Zawsze korzystamy z nowoczesnego i wysokiej jakości sprzętu. Nad bezpieczeństwem i komfortem dzieci czuwają doświadczeni lekarze, dzięki czemu stawiamy trafną i precyzyjną diagnozę. Badanie okulistyczne wcześniaków pozwala na szybkie wykrycie ewentualnych nieprawidłowości na wprowadzenie niezbędnego leczenia. W naszym gabinecie korzystamy z takich sprzętów, jak m.in.: wziernik Fissona i karty Tellera.

Gabinet Gen-optic

Gen-Optic

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalistycznych usług Gen-Optic dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Wśród nich znajduje się również topografia rogówki wykonywana aparatem 5 w 1. Dzięki temu w trakcie jednego badania możemy sprawdzić wiele parametrów dotyczących narządu wzroku dziecka, a następnie postawić precyzyjną diagnozę. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem w celu umówienia badania w gabinecie.

Zostaw telefon, oddzwonimy

Scroll to Top