Okulista dziecięcy Warszawa Usługi Badanie wzroku u wcześniaków Badanie w kierunku retinopatii wcześniaków

Badanie w kierunku retinopatii wcześniaków

W gabinecie okulisty dziecięcego w Warszawie Gen-Optic wykonujemy m.in. badanie okulistyczne wcześniaków w kierunki retinopatii. To specjalistyczne badanie, które przeprowadza doświadczony lekarz okulista. Wszystko po to, aby jak najlepiej zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo Twojego dziecka oraz postawić trafną i precyzyjną diagnozę. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą okulisty dla wcześniaków w Warszawie w gabinecie Gen-Optic.

Retinopatia

Czym jest retinopatia wcześniaków?

Retinopatia wcześniaków to choroba, która związana jest z niedojrzałą siatkówką. Występuje ona u dzieci, które przychodzą na świat przed planowanym terminem. To sprawia, że w ich organizmie naczynia siatkówki nie są jeszcze do końca rozwinięte. Im szybciej problem zostanie rozpoznany, tym łatwiej sobie z nim poradzić. Jeżeli retinopatia wcześniaków nie jest leczona, to może skutkować poważnymi zaburzeniami wzroku, a nawet utratą widzenia.

Na czym polega to badanie?

Diagnostyka schorzenia odbywa się na podstawie badania przedniego odcinka oka oraz badania dna oka wcześniaków. W naszym gabinecie w Warszawie wykorzystujemy w tym celu Wziernik Fissona. Badanie wykonuje doświadczony specjalista, który dokona dokładnej oceny całej siatkówki. Wcześniej należy rozszerzyć źrenice dziecka. Wówczas lekarz jest w stanie ocenić stan zaawansowania schorzenia oraz wskazać skuteczne leczenie, jeżeli jest ono niezbędne. Badanie dna oka u wcześniaków można przeprowadzać w 4, 8 i 12 tygodniu życia.

Dziecięcy gabinet okulistyczny w Warszawie

Gen-Optic

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalistycznych usług Gen-Optic dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Wśród nich znajduje się również topografia rogówki wykonywana aparatem 5 w 1. Dzięki temu w trakcie jednego badania możemy sprawdzić wiele parametrów dotyczących narządu wzroku dziecka, a następnie postawić precyzyjną diagnozę. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem w celu umówienia badania w gabinecie.

Zostaw telefon, oddzwonimy

Scroll to Top