Okulista dziecięcy Warszawa Usługi Badanie stereoskopowe

Badanie stereoskopowe

Gabinet Gen-Optic w Warszawie to miejsce, gdzie wykonujemy specjalistyczne badania okulistyczne dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Nasz doświadczony okulista dziecięcy w Warszawie wykona także badanie widzenia stereoskopowego. W tym celu wykorzystujemy takie metody jak: test motyl oraz testy polaryzacji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do skorzystania z usług gabinetu okulistycznego Gen-Optic.

Badanie dna oka u dzieci

Czym jest widzenie stereoskopowe?

Widzenie stereoskopowe to inaczej widzenie przestrzenne. Pełni ono niezwykle ważną rolę w naszym codziennym życiu. Jeżeli cały proces przebiega prawidłowo, to jesteśmy w stanie trafnie ocenić odległość między przedmiotami, wysokość schodów, łapać piłkę w locie itp. Jakiekolwiek nieprawidłowości w tym zakresie mogą powodować niebezpieczeństwo i wymagają interwencji medycznej.

Na prawidłowe widzenie stereoskopowe wpływ ma wiele czynników, w tym m.in. wada wzroku, nieprawidłowe ustawienie oczu, czyli zez czy też różnowzroczność, czyli różnica w wadzie wzroku pomiędzy oczami co powoduje widzenie obrazów różnej wielkości.

W jakim celu przeprowadza się badanie?

Badanie widzenia stereoskopowego przeprowadza się po to, aby ocenić prawidłowość całego procesu w organizmie człowieka i zdiagnozować jakiekolwiek problemy ze wzrokiem. Tego typu badanie można przeprowadzić u dzieci szkolnych lub dobrze współpracujących przedszkolnych. Wszystko po to, aby szybko je zdiagnozować i wdrożyć skuteczne leczenie. Ma to bardzo duże znaczenie dla ich bezpieczeństwa i przyszłości.

W naszym gabinecie wykonujemy badanie widzenia stereoskopowego z wykorzystaniem takich metod jak: test motyl lub testy polaryzacji. Lekarz zapozna się z wynikami badań i zarekomenduje rodzicowi dalsze kroki. Za każdym razem dbamy o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz zapewnienie dzieciom komfortu i przyjaznej atmosfery.

Lustra w gabinecie okulistyczynym

Gen-Optic

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalistycznych usług Gen-Optic dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Wśród nich znajduje się również topografia rogówki wykonywana aparatem 5 w 1. Dzięki temu w trakcie jednego badania możemy sprawdzić wiele parametrów dotyczących narządu wzroku dziecka, a następnie postawić precyzyjną diagnozę. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem w celu umówienia badania w gabinecie.

Zostaw telefon, oddzwonimy

Scroll to Top