Okulista dziecięcy Warszawa Usługi Badanie OCT Badanie nerwu wzrokowego

Badanie nerwu wzrokowego u dzieci

Nerw wzrokowy jest II nerwem czaszkowym. Tworzą go komórki zwojowe, które wychodzą z siatkówki oka. Dalszy przebieg nerwu wzrokowego znajduje się w obszarze ośrodkowego układu nerwowego. W okolicy przysadki dochodzi do skrzyżowania nerwów wzrokowych. Jako część drogi wzrokowej nerw wzrokowy umożliwia prawidłowe przekazywanie bodźców wzrokowych. Choroby i urazy nerwu wzrokowego są bardzo niebezpieczne, ponieważ mogą prowadzić do częściowej lub całościowej utraty wzroku.

Badanie OCT w Warszawie

Kiedy powinna być wykonana tomografia optyczna nerwu wzrokowego?

Badanie OCT nerwu wzrokowego u pacjentów dorosłych, jaki i u dzieci przeprowadza się w przypadku podejrzenia jaskry oraz w trakcie jej leczenia, u dzieci najczęstszym wskazaniem do badania są choroby siatkówki oraz urazy, które mogły doprowadzić do uszkodzenia nerwu.

OCT tarczy nerwu wzrokowego to badanie polegające na obrazowaniu tarczy nerwu wzrokowego w celu oceny wszystkich parametrów badanej struktury i ich porównania z normą statystyczną. Po pierwszym badaniu lekarz może ustalić, czy parametry badanej struktury są w granicach normy, na granicy czy poza granicami normy. Kolejne badania OCT nerwu wzrokowego umożliwiają porównanie uzyskanego wyniku z danymi z pierwszego badania. W ten sposób lekarz może śledzić dynamikę choroby i określić skuteczność wdrożonego leczenia.

Gdzie wykonać badanie OCT nerwu wzrokowego u dziecka?

Badania OCT nerwu wzrokowego przeprowadzamy w Gabinecie Okulistyki Dziecięcej Gen-Optic. Nasz okulista dziecięcy w Warszawie dysponuje nowoczesnym zapleczem diagnostycznym, co pozwala nam na wykonywanie badań w sposób szybki i bezstresowy dla małego pacjenta.

Każdej wizycie dziecka w Gabinecie towarzyszą silne emocje. Wiemy o tym, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasz Gabinet był miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Zależy nam na tym, żeby dzieci oraz ich rodzice czuli się u nas komfortowo. Cenimy Wasz czas, dlatego skupiamy się na działaniu kompleksowym. W ramach jednej wizyty w Gabinecie Gen-Optic przeprowadzamy badanie tomografii optycznej nerwu wzrokowego i konsultujemy uzyskane wyniki, a w razie potrzeby wdrażamy odpowiednie leczenie.

Lustra w gabinecie okulistyczynym

Gen-Optic

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalistycznych usług Gen-Optic dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Wśród nich znajduje się również topografia rogówki wykonywana aparatem 5 w 1. Dzięki temu w trakcie jednego badania możemy sprawdzić wiele parametrów dotyczących narządu wzroku dziecka, a następnie postawić precyzyjną diagnozę. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem w celu umówienia badania w gabinecie.

Zostaw telefon, oddzwonimy

Scroll to Top